Opel Adam yeni versiyona kavuşuyor !

opel-attack

opel-attack

Opel’in kurucusunun ismiyle pazara sunduğu Adam, crossover’lara özendi. Markanın minik modeli,Cenevre Otomobil Fuarı’da Adam Rocks adıyla bir crossover versiyona kavuşuyor. Sürüş yüksekliği sadece 15 milim artırılan araç, çamurluk kaplamalarının da desteğiyle çok daha kaslı görünüyor.

40 santim uzamış

Stan­dart Ada­m’­dan 40 san­tim da­ha uzun olan Rock­s’­ta Swing­Top isim­li açı­lır ta­van da stan­dart ola­rak su­nu­lu­yor. Ku­maş ta­van, alek­trik­li ola­rak 5 sa­ni­ye­de C sü­tu­nu üze­rin­de kıv­rı­la­rak kat­la­nı­yor. Ta­van­da su­nu­lan renk se­çe­nek­le­riy­se si­yah, ko­yu kah­ve­ren­gi ve so­luk kah­ve­ren­gi ola­rak be­lir­len­miş. Yaz ayılarının baş­la­rın­da pa­za­ra su­nul­ma­sı plan­la­nan araç­ta park asis­ta­nı, ye­ni ne­sil In­tel­li­Link mul­ti­med­ya sis­te­mi gi­bi eks­tra
do­na­nım­lar da yer ala­cak.

1 litrelik benzinliyle geliyor

Alman üretici, Adam Rocks’ta mevcut 1.2 litrelik (70 beygir, 115 nm) benzinli motorun yanı sıra 87 ve 100 beygir güç seçenekleri bulunan 1.4 litrelik benzinli üniteyi de kullanacak. Asıl yenilikse markanın yeni nesil küçük hacimli turbo beslemeli Ecotec motoru olacak. 1 litrelik 3 silindirli benzinli ünite, 90 ve 115 beygir üreten versiyonlarla sunulacak. Her iki versiyon da sadece 1800 devir seviyesinden ürettiği 166 nm torkla esnek bir karakter vadediyor. Bu motorun ortalama tüketimi de 4.3 litreyle dizelleri kıskandıracak kadar iddialı.

Reklamlar
Bu yazı HABER içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s